Колишній голова Державної судової адміністрації України розпочав відбування покарання – САП

17 грудня 2025 року колишнього голову Державної судової адміністрації України Олексія Сальнікова було поміщено до ДУ «Київський слідчий ізолятор» для виконання вироку суду. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

2 грудня 2025 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок ВАКС від 6 серпня 2025 року, яким Олексія Сальнікова визнано винуватим в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття судового рішення на користь комерційного підприємства (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Слідство встановило, що колишній очільник ДСА одержав неправомірну вигоду за нібито вплив на суддів Верховного Суду. У липні 2023 року його було викрито детективами НАБУ спільно з прокурорами САП.

Вироком ВАКС Сальнікову призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на три роки. Після набрання вироком законної сили засуджений був етапований до установи виконання покарань.

Джерело: Пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки