На Буковині посадовця Служби відновлення інфраструктури підозрюють у завданні збитків державі на понад 2,5 млн грн

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури повідомили про підозру заступнику начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, у 2021 році посадовець підписав акти приймання виконаних робіт з будівництва мосту через річку Прут на автомобільній дорозі Новоселиця – Герца – пункт пропуску «Дяківці». Саме ці документи стали підставою для переплати підрядній організації понад 2,5 млн грн бюджетних коштів.

Будівництво мосту здійснювалося в межах державної програми «Велике будівництво». Ще у 2020 році Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області уклала з підрядником договір на виконання робіт загальною вартістю понад 171 млн грн. У процесі реалізації проєкту до нього внесли зміни, зокрема за кошти державного бюджету було виготовлено спеціальну індивідуальну опалубку для зведення мостової конструкції.

Після завершення будівництва підрядник був зобов’язаний або повернути ці матеріали державі, або компенсувати їхню реальну вартість. Натомість опалубку оформили як металобрухт без фактичного відшкодування її вартості. Попри це, посадовець, достеменно знаючи про обставини використання матеріалів, погодив фінансові документи, що дозволило перерахувати підряднику повну суму за договором.

У результаті, за версією слідства, державному бюджету завдано збитків на понад 2,5 млн грн.

Досудове розслідування здійснюють детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області за оперативного супроводу Управління СБУ в області.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *