Прокурори Вінницької обласної прокуратури повідомили про підозру керівнику Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Вінницькій області, начальнику одного з відділів цієї Служби та директору товариства-підрядника у кримінальному провадженні щодо розтрати бюджетних коштів.

Кваліфікація діянь
Залежно від ролі кожного фігуранта, їм інкриміновано:
- розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України);
- внесення службовою особою завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, учинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).
Суть схеми
За даними слідства, у грудні 2022 року Служба відновлення і розвитку інфраструктури провела закупівлю робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення, до яких входило, зокрема, обслуговування світлофорних об’єктів та вуличного освітлення.
Переможцем торгів визначили товариство, яке не мало ліцензії та відповідного права на здійснення постачання і розподілу електричної енергії. Попри це, у січні 2023 року з цією компанією було укладено договір строком на два роки.
Упродовж 2023–2024 років, за версією слідства, підрядник у щомісячних актах виконаних робіт свідомо завищував вартість електроенергії приблизно на 20 %, закладаючи витрати, не передбачені кошторисною документацією. Унаслідок таких дій протягом дії договору з бюджету було розтрачено близько 1,6 млн грн.
Стан розслідування
Наразі у кримінальному провадженні тривають слідчі та процесуальні дії, вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Досудове розслідування здійснює слідче управління ГУНП у Вінницькій області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
