Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження про розподіл додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам у 2026 році. На фінансування видатків закладів освіти та охорони здоров’я спрямують 2,95 млрд грн. Про це повідомило Міністерство фінансів України.

На що підуть кошти
У Мінфіні зазначили, що дотація передбачена для покриття видатків на заклади освіти та охорони здоров’я, які фінансуються органами місцевого самоврядування. Очікується, що рішення допоможе громадам і областям своєчасно отримати ресурс для стабільної роботи шкіл, лікарень та інших соціально важливих установ.
Як розподілятимуть дотації
Розподіл додаткової дотації підготували обласні державні адміністрації, а уряд погодив його відповідно до вимог бюджетного законодавства. Згідно з поданими пропозиціями, кошти розподіляють між обласними бюджетами та бюджетами територіальних громад.
Чи збільшать видатки
Мінфін наголошує, що рішення не передбачає збільшення видатків, оскільки ці кошти вже закладені в державному бюджеті на 2026 рік.
Загальний обсяг програми на 2026 рік
За даними Мінфіну, загалом у держбюджеті-2026 на програму додаткових дотацій місцевим бюджетам передбачено 8,94 млрд грн, з яких 2,95 млрд грн спрямовують саме на покриття видатків для закладів освіти та охорони здоров’я.
Джерело: Міністерство фінансів України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
