Колишнього нардепа підозрюють у самозахопленні землі біля Дніпра та незаконному будівництві

Прокуратура повідомила про підозру 55-річному колишньому народному депутату VI та VIII скликань, який також був депутатом Київради. Йдеться про самовільне зайняття земельних ділянок і незаконне будівництво в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро.

За даними слідства, підозрюваний є власником ділянки площею 0,1 га у Воскресенських садах у Дніпровському районі Києва. Водночас, як стверджують правоохоронці, він самовільно зайняв прилеглі комунальні землі, що розташовані в межах прибережної захисної смуги.

Прокуратура зазначає, що чоловік приєднав до своєї ділянки та обгородив парканом близько 0,3 га, чим обмежив доступ громадян до води. Надалі, без дозвільних документів, на зайнятій території він нібито збудував одноповерховий будинок площею 103 кв. м.

У повідомленні також наголошується, що ділянки розташовані у межах 100-метрової прибережної захисної смуги великої річки, де законом заборонені встановлення огорож і будь-яке будівництво.

Дії підозрюваного кваліфікували за ч. 2 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельних ділянок в охоронних зонах) та ч. 4 ст. 197-1 КК України (самовільне будівництво будівлі на самовільно зайнятій ділянці, розташованій в охоронній зоні). Досудове розслідування триває, вирішується питання щодо повернення комунальних земель громаді Києва.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки