Офіс Військового омбудсмана офіційно розпочав роботу з 27 січня 2026 року

Офіс Військового омбудсмана офіційно стартував 27 січня 2026 року. Повідомлення про початок діяльності оприлюднено в офіційному виданні «Голос України».

Відтепер інституція працюватиме зі скаргами військовослужбовців, а не зі зверненнями. Строк розгляду скорочено: замість 30 днів реагування триватиме до 10 днів, а у випадках, коли йдеться про загрозу життю або здоров’ю військовослужбовця, реагувати мають упродовж трьох днів.

Офіс також отримав повноваження проводити повноцінні перевірки у військових формуваннях. Окремо передбачено право військового омбудсмана на невідкладний прийом у керівників органів державної влади, органів військового управління та командирів військових формувань.

Подати скаргу можна електронною поштою: skarha@milomb.gov.ua. У повідомленні також зазначено, що найближчим часом має запрацювати гаряча лінія та можливість подання скарги через застосунок Армія+.

Військовий омбудсман Ольга Решетилова повідомила, що наступним кроком має стати ухвалення закону, який передбачатиме адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог Військового омбудсмана.

Джерело: «Голос України»

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки