На Київщині викрили командира військової частини на системному отриманні грошей від підлеглих за «неофіційні відпустки»

Державне бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України викрило командира однієї з військових частин на Київщині, який, за даними слідства, систематично отримував кошти від підлеглих військовослужбовців за неофіційні дозволи залишати місце служби.

Обставини справи

Як повідомляють правоохоронці, упродовж 2023 року офіцер на постійній основі вимагав та отримував гроші за можливість військовим виїжджати за межі Київського гарнізону. Кошти підлеглі перераховували на особисту банківську картку командира. Слідство вважає, що посадовець використовував службове становище для особистого збагачення, фактично ставлячи підлеглих у залежне становище.

У межах досудового розслідування задокументовано 14 епізодів отримання неправомірної вигоди від дев’яти військовослужбовців.

Кваліфікація та процесуальні рішення

Командиру військової частини повідомили про підозру за ч. 1 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прохання та одержання неправомірної вигоди у великому розмірі). Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Крім того, протягом 2025 року про підозру повідомили дев’ятьом військовослужбовцям, які, за версією слідства, передавали кошти посадовцю. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 та ч. 2 ст. 369 КК України (надання неправомірної вигоди). Обвинувальні акти щодо них уже скеровано до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Київська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Джерело: Державне бюро розслідувань

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки