Очільнику нацпарку «Білоозерський» повідомили про підозру через незаконну вирубку та нецільове використання земель

Правоохоронні органи повідомили про підозру виконувачу обов’язків директора Національного природного парку «Білоозерський» на Київщині. Йому інкримінують службову недбалість, яка, за даними слідства, призвела до значних збитків державі.

Як повідомили у Київській обласній прокуратурі, посадовець не забезпечив належну охорону територій природно-заповідного фонду. Унаслідок цього на окремих ділянках парку було допущено самовільну вирубку дерев, що спричинила збитки на суму понад 4 млн грн.

Крім того, на території національного парку виявили факти використання земель не за цільовим призначенням. Зокрема, йдеться про незаконні посіви сої на площі понад 20 гектарів. За попередніми розрахунками, можливі збитки від такого використання земель можуть перевищувати 50 млн грн.

За цими фактами відкрито кримінальне провадження. Очільнику нацпарку повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до п’яти років.

Наразі слідчі встановлюють інших осіб, які могли бути причетні до завдання шкоди національному природному парку, а також детальний механізм незаконного використання земель природно-заповідного фонду.

Раніше екологічні організації повідомляли про факти незаконної вирубки вікових дубів у НПП «Білоозерський», зокрема про спроби приховати сліди знищення дерев.

Джерело: Національна поліція України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки