Що сталося
Офіс Генерального прокурора спільно із СБУ 5 березня 2026 року затримали суддю Ренійського районного суду Одеської області. Затримання відбулося в межах кримінального провадження за фактами шахрайства та одержання неправомірної вигоди.

Того ж дня судді повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). За версією слідства, під час отримання коштів посадовець був викритий і затриманий.
Суть підозри
Слідство встановило, що 29 січня 2026 року до Ренійського районного суду надійшли матеріали про адміністративне правопорушення щодо водія. У межах цієї справи також вирішувалася доля тютюнових виробів без марок акцизного податку, які перевозилися та були вилучені.
За даними правоохоронців, суддя під час спілкування із заявником запропонував за винагороду ухвалити рішення про повернення вилученого майна, фактично сприяючи уникненню конфіскації. Суддя нібито натякав на необхідність передачі грошей у валюті, зазначаючи, що заявник має “зацікавити” його.
Під час одержання 800 євро та 300 доларів США суддю затримали.
Процесуальні дії
6 березня 2026 року сторона обвинувачення внесла до Вищої ради правосуддя подання про надання згоди на утримання судді під вартою. Також до Вищого антикорупційного суду подано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Розслідування триває.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
