Детективи Бюро економічної безпеки України викрили групу посадових осіб одного з підрозділів сил оборони, яких підозрюють в організації схеми незаконного нарахування та виплати додаткової грошової винагороди військовослужбовцям. Про це повідомила пресслужба БЕБ.

Що встановило слідство
За даними слідства, упродовж лютого 2023 року — вересня 2024 року вісім посадових осіб військового підрозділу, серед яких командир, його заступник, начальник штабу та інші службові особи, вносили завідомо неправдиві відомості до офіційних документів.
Правоохоронці стверджують, що вони оформлювали окремих осіб як учасників бойових дій, хоча фактично ті не брали участі у виконанні бойових завдань і перебували в тилу.
Як працювала схема
На підставі таких документів формувалися списки на виплати та здійснювалося нарахування додаткової грошової винагороди.
За даними БЕБ, розмір таких виплат сягав до 100 тис. грн щомісяця для кожного з фіктивно оформлених «учасників бойових дій».
Яка сума збитків
Унаслідок таких дій, за версією слідства, державному бюджету завдали збитків на понад 9,3 млн грн.
Кому повідомили про підозру
За результатами досудового розслідування встановлено причетність до правопорушень восьми осіб.
Двом із них повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а також у службовому підробленні.
Ще трьом фігурантам інкримінують зловживання службовим становищем.
Іншим трьом — пособництво у вчиненні цього злочину.
Що далі
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.
Досудове розслідування триває.
Джерело: Бюро економічної безпеки України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
