Суддю Окружного адміністративного суду міста Києва Наталію Шевченко тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя.

Яке рішення стало підставою
Підставою для відсторонення стало рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, ухвалене 30 березня 2026 року.
Цього ж дня дисциплінарна палата притягнула суддю до дисциплінарної відповідальності та застосувала до неї стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.
Чому відсторонення відбулося автоматично
У ВРП пояснили, що згідно з частиною сьомою статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і частиною другою статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», якщо дисциплінарний орган ухвалює рішення про застосування до судді стягнення у вигляді подання про звільнення, такий суддя автоматично тимчасово відсторонюється від здійснення правосуддя.
Для цього не потрібно окремого рішення Вищої ради правосуддя.
До якого моменту діятиме відсторонення
Строк такого відсторонення триває до моменту, поки Вища рада правосуддя не ухвалить рішення про звільнення судді з посади або поки не буде скасовано рішення Дисциплінарної палати.
Джерело: Вища рада правосуддя
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
