Суд у США зобов’язав Meta і Google виплатити 6 млн доларів у справі про шкоду від соцмереж

У США суд присяжних у Лос-Анджелесі ухвалив рішення, за яким Meta та Google мають виплатити 6 млн доларів у справі про шкоду психічному здоров’ю молодої жінки через використання Instagram і YouTube. Це один із перших настільки резонансних вердиктів у справах про залежність від соцмереж.

Що вирішив суд

Присяжні дійшли висновку, що Meta і Google діяли недбало під час проєктування та роботи своїх платформ і не попередили користувачів про потенційні ризики. Загальна сума компенсації становить 6 млн доларів, з яких 4,2 млн має сплатити Meta, а 1,8 млн — Google.

У чому суть позову

Позивачка заявила, що з раннього віку користувалася Instagram і YouTube, а надмірне захоплення короткими відео та механіками платформ негативно вплинуло на її психічне здоров’я. Суд визнав, що саме робота цих сервісів була суттєвим чинником, який посилив її депресію та тривожність.

Чому це рішення важливе

Reuters і AP називають цю справу знаковою, оскільки вона може вплинути на тисячі аналогічних позовів проти великих технологічних компаній у США. Рішення посилює тиск на платформи щодо безпеки дітей і підлітків у цифровому середовищі.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *