Суд стягнув 145 млн грн з компанії за порушення контракту на постачання боєприпасів

Господарський суд міста Києва задовольнив позов Офісу Генерального прокурора, поданий в інтересах Міністерства оборони України, та зобов’язав комерційну компанію сплатити 145 млн грн за порушення умов оборонного контракту.

Як повідомили в Офісі Генпрокурора, йдеться про договір на постачання боєприпасів, укладений у 2022 році в умовах повномасштабної війни. За цим контрактом підприємство отримало понад 600 млн грн попередньої оплати, однак поставило лише частину передбаченої продукції, а залишок невикористаного авансу у встановлені строки не повернуло.

У зв’язку з цим прокуратура звернулася до суду з вимогою стягнути з компанії фінансові санкції, зокрема інфляційні втрати та 3% річних за користування бюджетними коштами.

У жовтні 2025 року позов було подано до суду, а за результатами розгляду ухвалено рішення про стягнення з відповідача 145 млн грн.

В Офісі Генпрокурора зазначили, що це рішення є частиною системної роботи у сфері захисту інтересів держави в оборонних закупівлях. Загалом від початку року прокурори подали 185 позовів на суму 5,7 млрд грн, із яких суди вже задовольнили 76 на 31,9 млрд грн.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *