У МОН не вирішили, чи проводитимуть розслідування у КНУКіМ після корупційного скандалу

У Міністерстві освіти і науки України поки не визначилися, чи проводитимуть внутрішнє службове розслідування щодо можливого розкрадання бюджетних коштів у Київському національному університеті культури та мистецтв. У відомстві заявили, що очікують висновків правоохоронних органів.

Ідеться про справу, у межах якої наприкінці березня правоохоронці повідомили про викриття схеми розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах. За їхніми даними, до неї були причетні працівники університету та посадовці МОН у межах державної програми «Підготовка кадрів закладами вищої освіти та забезпечення діяльності їх баз практики».

За інформацією, оприлюдненою у справі, у 2022–2023 роках за цією програмою до КНУКіМ із бюджету спрямували близько 760 млн грн. 27 березня 2025 року правоохоронці провели обшуки в університеті та за місцями проживання осіб, яких вважають причетними до схеми.

Раніше міністр освіти Оксен Лісовий заявляв, що посадовці міністерства, які фігурують у справі, вже не працюють у МОН, а матеріали щодо однієї з виявлених схем були передані правоохоронцям ще у 2024 році.

У міністерстві також повідомили, що нині тривають внутрішні аудити закладів освіти відповідно до плану на 2026–2028 роки. Водночас у МОН не уточнили, чи передбачаються перевірки використання аналогічної бюджетної програми в інших закладах вищої освіти.

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки