За порушення на електросамокатах пропонують штрафувати до 17 тис. грн

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №15283, який пропонує встановити окрему адміністративну відповідальність за порушення правил використання малого електротранспорту.

Йдеться, зокрема, про електросамокати та інші подібні засоби пересування.

Що пропонують змінити

Законопроєкт передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Документом пропонується доповнити КУпАП новою статтею 126-1 «Порушення вимог щодо використання малого електротранспорту».

Які штрафи можуть запровадити

За перше порушення пропонують штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 1 700 грн.

За повторне порушення — 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто 3 400 грн, із конфіскацією відповідного малого електротранспорту.

За третє та кожне наступне порушення передбачено штраф у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів — 17 000 грн.

Також у такому випадку пропонують застосовувати виправні роботи строком на один місяць і конфіскацію електросамоката або іншого малого електротранспорту.

На якому етапі документ

Наразі це законопроєкт, зареєстрований у Верховній Раді.

Щоб нові штрафи почали діяти, документ має пройти розгляд у парламенті та бути ухвалений у встановленому законом порядку.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *