До суду передано справу про розтрату арештованого майна АРМА на понад 440 млн грн

1 травня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо масштабної корупційної схеми, внаслідок якої було реалізовано арештоване майно на суму понад 440 млн грн за заниженими цінами. Розслідування у справі здійснювалося детективами НАБУ.

До кримінальної відповідальності притягнуто 11 осіб, зокрема:
– колишнього голову АРМА,
– колишнього керівника управління менеджменту активів,
– посадовців держпідприємства «Сетам»,
– оцінювачів,
– директора та засновника приватної компанії,
– чотирьох адвокатів.

Слідство встановило, що група осіб організувала злочинну схему з продажу арештованих активів, які передавались в управління АРМА. Активи штучно визнавались такими, що не підлягають зберіганню або швидко псуються, їх вартість суттєво занижувалась, після чого майно реалізовувалось на аукціонах через ДП «Сетам» наперед визначеним компаніям.

У матеріалах справи фігурують чотири епізоди з продажу:

  • трьох земельних ділянок в Одеській області (вартість занижена у 18 разів),
  • 2,6 тис. тонн піску на Київщині (вартість занижена у понад 6 разів),
  • понад 4,5 тис. тонн карбаміду (у 5 разів дешевше від ринку),
  • зернових та олійних культур (вартість знижена у 4 рази).

Організатор схеми, як вважає слідство, мав фактичний контроль над усіма процесами — від прийняття майна до його продажу.

Розслідування у справі завершено ще 30 червня 2023 року. Відтоді сторона захисту ознайомлювалась із матеріалами. Судовий розгляд невдовзі розпочнеться.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *