ДБР викрило шахрайську схему привласнення квартир померлих у Запоріжжі: фігурантам загрожує до 8 років ув’язнення

Працівники Державного бюро розслідувань викрили шахрайську схему, за якою правоохоронець та адвокатка незаконно заволодівали квартирами одиноких померлих осіб у Запоріжжі. Загальна вартість нерухомості, яку намагалися привласнити фігуранти, перевищує 3,6 млн гривень.

Суть схеми

Після смерті громадян, які не мали спадкоємців, їхнє майно мало автоматично переходити у власність територіальної громади. Однак фігуранти втручались у цей процес і підробляли документи, щоб оформити право власності на себе.

За даними слідства, правоохоронець використовував службові зв’язки для отримання інформації про смерть осіб, які не мали родичів. Адвокатка ж прикривалася професійною діяльністю, здійснюючи юридичне оформлення оборудок у судах.

Механізм дій

– після смерті власника вигадували фіктивні боргові зобов’язання,

– підробляли документи, що нібито підтверджували наявність боргів,

– зверталися до суду з позовами про стягнення боргів через передання квартир,

– оформлювали фіктивні договори купівлі-продажу через товарну біржу, яка юридично припинила існування ще у 2012 році,

– після цього нерухомість продавали.

На цей момент правоохоронці задокументували щонайменше п’ять подібних випадків.

Кваліфікація та покарання

Фігурантам повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 15 (замах на злочин), ч. 4 ст. 358 (використання підроблених документів).

Санкції передбачають до 8 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво у справі здійснює Запорізька обласна прокуратура.

Джерело: Державне бюро розслідувань

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки