За клопотаннями детективів Національного антикорупційного бюро України, погодженими прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував запобіжні заходи до колишніх посадовців, викритих у вимаганні неправомірної вигоди.

Йдеться про колишнього детектива центрального апарату Бюро економічної безпеки України та слідчого одного з підрозділів ГУ Нацполіції в Київській області. За даними слідства, вони вимагали 150 тис. доларів США за непритягнення керівника юридичної особи до кримінальної відповідальності та припинення блокування рахунків підприємства.
Суд частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення:
- до колишнього детектива застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі понад 4 млн гривень;
- до колишнього слідчого – запобіжний захід у вигляді застави у сумі 900 тис. гривень.
На обох підозрюваних покладено низку процесуальних обов’язків, зокрема:
- прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою;
- не залишати межі м. Києва без відповідного дозволу;
- повідомляти про зміну місця проживання або роботи;
- утримуватися від спілкування між собою та зі свідками;
- здати на зберігання до ДМС усі паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд/в’їзд.
Строк дії обов’язків – 2 місяці. Слідчі дії у справі тривають.
Джерело: Вищий антикорупційний суд
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
