Топ-3 новини дня

1. Елітна нерухомість за мільйони, отримані з фіктивних угод: справу передано до суду

Обвинувальний акт щодо колишнього генерального директора державної спецекспортної компанії вже скеровано до суду. За даними НАБУ і САП, посадовець легалізував понад 46 мільйонів доларів США, отриманих у результаті фіктивних агентських угод з продажу української військової техніки. Справжньою метою договорів не був експорт — вони слугували прикриттям для виведення коштів через фірми-прокладки.

За даними слідства, 13 мільйонів євро були виведені на особисті рахунки фігуранта, за які він придбав елітну нерухомість у Франції:

  • віллу вартістю 86 млн грн;
  • виноробню, корпоративні права та 105 земельних ділянок — 229 млн грн;
  • 27 виноробних ділянок — 37 млн грн.

Наразі майно арештоване французьким судом. Сам підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку з 2017 року. Йому інкримінують злочини за статтями 191, 209 та 366 Кримінального кодексу України.

2. Продаж за безцінь землі в центрі міста: судитимуть мера та голову райради на Закарпатті

НАБУ і САП передали до суду справу щодо продажу земельної ділянки площею понад 3 га за вдесятеро заниженою вартістю. Земля, яка коштувала близько 91,4 млн грн, була продана приватному ТОВ за 9,6 млн грн.

Ключові обвинувачені — міський голова та голова районної ради. За даними слідства:

  • міський голова «протиснув» рішення про продаж на сесії міськради;
  • компанію-покупця контролює голова райради, колишній народний депутат;
  • для укладення оборудки підкупили компанію-оцінювача, яка надала занижену оцінку вартості ділянки.

Справу вже скеровано до суду. Фігуранти підозрюються у зловживанні службовим становищем, що завдало значних збитків громаді.

3. СБУ викрила масштабні злочинні схеми на митниці: хабарі, контрабанда, ухилення від мобілізації

Протягом доби СБУ провела спецоперацію у Києві, Одесі, на Волині та в Чернівецькій області, викривши системні схеми корупції на митниці.

У Києві затримано заступника директора департаменту Держмитслужби. Він:

  • оформлював ухилянтів «публічними дипломатами» у фіктивне ГО, пов’язане з міжнародною організацією;
  • отримував хабарі від мігрантів з Близького Сходу за сприяння у виїзді до ЄС.

В інших регіонах:

  • в Одесі митники вимагали гроші за вивезення товарів без штучних перешкод;
  • на Волині незаконно оформлювали імпорт авто без сплати мита — збитки понад 2,7 млн грн;
  • у Чернівецькій області митники «кришували» контрабанду сигарет на понад 11 млн грн.

Фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Операцію проведено спільно з Офісом Генпрокурора, ДБР, Нацполіцією та БЕБ.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *