ПриватБанк виграв у Лондоні справу проти Коломойського і Боголюбова: збитки можуть перевищити $2 мільярди

Високий суд Лондона виніс рішення на користь державного ПриватБанку у багатомільярдному судовому процесі проти колишніх власників установи – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Згідно з рішенням суду, ексакціонери незаконно вивели з банку близько 2 мільярдів доларів США за допомогою складної схеми перекредитування. Суд відкинув аргументи відповідачів, визнавши їх нечесними та такими, що не мають юридичної ваги. У рішенні зазначено, що Коломойський, ймовірно, вважав себе «вищим за закон», тоді як Боголюбов використовував підроблені документи для уникнення відповідальності.

Хоча точна сума зобов’язань ще не визначена, в ПриватБанку припускають, що йдеться про понад 1,7 мільярда доларів США без урахування відсотків. Із урахуванням судових витрат та нарахувань ця сума може перевищити 2 мільярди доларів.

Крім того, суд дійшов висновку, що обидва відповідачі навмисно знищували документи, пов’язані з цією справою. У зв’язку з цим банк планує ініціювати процедури стягнення збитків через арешт активів Коломойського та Боголюбова.

Передісторія

У грудні 2016 року ПриватБанк було націоналізовано на тлі виявлених масштабних зловживань. Аудиторська компанія Kroll підтвердила, що до націоналізації банк став об’єктом системного шахрайства, яке завдало державі збитків на суму близько 5,5 мільярда доларів.

У грудні 2017 року ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також низки офшорних компаній, які ймовірно були пов’язані з ними. Суд видав наказ про всесвітній арешт активів відповідачів на суму понад 2,5 мільярда доларів.

У 2023 році суд розширив обсяг заходів щодо арешту активів, а 31 липня 2025 року завершив основний розгляд справи на користь ПриватБанку.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *