Директора підприємства у Дніпрі судитимуть за незаконний видобуток піску зі збитками довкіллю на 290 млн грн

У Дніпрі до суду скерували обвинувальний акт щодо директора підприємства, якого обвинувачують у незаконному видобутку піску та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. За даними слідства, внаслідок дій обвинуваченого довкіллю завдано шкоди на 290 млн грн.

Суть обвинувачення

За версією слідства, упродовж 2021–2023 років директор підприємства під приводом “облаштування ставка” на власній земельній ділянці у Дніпровському районі видобув понад 13 тис. куб. м піску. Видобуток, як зазначається, здійснювався без дозвільних документів, а реалізація піску відбувалася через підконтрольні підприємства, які займаються продажем будівельних матеріалів.

Процесуальний статус і кваліфікація

Прокурори Дніпропетровської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт за ч. 2 ст. 240 КК України (незаконне видобування корисних копалин у великому розмірі) та ч. 1 ст. 209 КК України (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).

Арешт ділянки та позиція прокуратури

Повідомляється, що у серпні 2025 року чоловіку оголосили підозру, а на земельну ділянку наклали арешт. У прокуратурі наголошують, що видобуток корисних копалин можливий лише за наявності спеціального дозволу на користування надрами, виданого уповноваженим державним органом.

Розслідування

Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП у Дніпропетровській області за оперативного супроводу відповідних підрозділів Національної поліції.

Презумпція невинуватості

Особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки