Служба безпеки України та Національна поліція, за сприяння Міністра оборони, викрили злочинну схему привласнення державних коштів, передбачених на ремонт бронетехніки для Збройних Сил України.

За даними слідства, до організації оборудки причетний керівник групи контролю якості одного з військових представництв Міноборони в західному регіоні. Він залучив до схеми керівника підприємства, яке отримало державне замовлення на ремонт бронетранспортерів.
Згідно з контрактом, підприємство зобов’язалося повністю відновити боєздатність бронетехніки. Однак фактично виконано лише поверхневі косметичні роботи, після чого техніка залишалася непридатною до експлуатації в бойових умовах.
Попри очевидні недоліки, посадовець Міноборони підписав акт виконаних робіт, що дозволило підприємству отримати з державного бюджету 5,4 млн грн. Проведена інженерно-технічна експертиза підтвердила, що бронетранспортери залишились у несправному стані.
Наразі військовому посадовцю оголошено підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України — недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану. Додатково вирішується питання щодо інкримінування статті 191 КК України — привласнення або розтрата майна, вчинені з використанням службового становища.
Правоохоронці вживають заходів для притягнення до відповідальності усіх учасників схеми. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Джерело: Служба безпеки України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
